Спрощення виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок

14.06.2022

Кабмін спростив організацію виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок

Зокрема зміни стосуються постанов від 27 січня 1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» і від 10 листопада 2021 р. № 1167 «Про затвердження Порядку організації виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок».

Зміни внесені для того, щоб можна було в короткі терміни забезпечити організований виїзд дітей на відпочинок за кордон, а також зробити цей процес контрольованим та безпечним і мати гарантії повернення їх в Україну

Передбачається, що під час воєнного стану групи дітей зможуть виїжджати за кордон на оздоровлення та відпочинок виключно за наявності згоди Нацсоцслужби. При цьому при подачі пакета документів до уповноваженого органу більше не потрібно здійснювати їх нотаріальне засвідчення.

Рішенням Уряду передбачений наступний алгоритм дій.

Сторона, що виявила бажання прийняти дітей на оздоровлення та відпочинок за кордоном, має подати до Нацсоцслужби:

  1. Запрошення на оздоровлення та відпочинок дітей. В запрошенні зазначається:
    • держава, до якої діти запрошуються;
    • строк, на який виїжджає група дітей,
    • дата їх повернення;
    • кількість запрошених дітей, їх вік;
    • можливість прийняття дітей, які потребують допоміжних засобів реабілітації;
    • умови фінансового забезпечення оздоровлення та відпочинку, проживання, харчування дітей та супроводжуючих осіб;
    • зобов’язання щодо страхування дітей та їх супроводжуючих осіб;
    • інформація про заклади, в яких планується розміщення дітей (адреса закладу), або список сімей, які прийматимуть дітей на оздоровлення та відпочинок з України;
    • гарантії захисту прав дітей, а також повернення до України.
  2. Лист від центрального або місцевого органу виконавчої влади держави, до якої запрошуються діти. В листі має міститися інформація про те, що сторона, що приймає дітей, уповноважена здійснювати організацію оздоровлення та відпочинку дітей з України в сім’ях і закладах за кордоном, а також гарантії повернення дітей до України.

Під час виїзду з України групи дітей, прикордонний контроль здійснюється із пред’явленням таких документів:

  • згоди Нацсоцслужби на виїзд групи дітей;
  • списків групи дітей, які виїжджають за кордон на оздоровлення та відпочинок, та осіб, які супроводжують групу дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок, за відповідною формою;
  • паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини;
  • погодження службою у справах дітей згоди законних представників кожної дитини на її виїзд за кордон на оздоровлення та відпочинок відповідно до переліку категорій дітей, визначених Правилами перетинання державного кордону громадянами України;
  • заяви батьків на виїзд дитини за кордон, завіреної службою у справах дітей (може здійснюватися без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини).

Службова особа Держприкордонслужби після закінчення перевірки у групи дітей та осіб, які супроводжують групу дітей, документів на право в’їзду в Україну або виїзду з України проставляє на списку штампи з відмітками «Виїзд» або «В’їзд», а також «Державний кордон перетнули» та зазначає загальну чисельність осіб, які виїхали та повернулися, зокрема осіб, які супроводжують групу дітей.

Також рішення Уряду передбачає, що під час воєнного стану оздоровлення та відпочинок за кордоном дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в сім’ях заборонено.

Оздоровлення зазначених категорій дітей дозволяється організованими групами в закладах. Діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, які були евакуйовані з України, можуть забезпечуватись послугами з оздоровлення та відпочинку у складі організованих груп виключно на території держави, в якій вони знаходяться.

Поділитися: